Swietelsky AG #buildingeverbetter #buildingeverbetter
Zpět

Vodárenská společnost VaK Vyškov získala moderní zázemí

22.07.2022

Nový provozní a správní areál společnosti Vodovody a kanalizace Vyškov je dokončen a koncem června v něm zahájilo provoz také zákaznické centrum.

„Nové řešení oddělilo vnitřní a veřejné části a zásadně zlepšilo prostředí pro zákazníky a poskytované obchodní a technické služby. Velmi ho oceňují i naši zaměstnanci, kteří zde našli pracovní zázemí odpovídající současné době,“ uvedl Jiří Piňos, ředitel Vodovodů a kanalizací Vyškov.

Modernizaci, která vyšla na více než 120 milionů Kč, společnost JB Stavební zahájila v létě 2020 demolici původních garáží, skladů a administrativní budovy. Šlo o objekty ze 70. let, kdysi sloužící jako zařízení staveniště skupinového vodovodu. Současným potřebám tedy už dávno nevyhovovaly. Místo nich stojí tři nové  - sklady mají 600 m2, garáže 450 m2 a správní a obchodní centrum, které je se 1680 m2 dominantou areálu. Současně se kompletně vybudovaly i nové inženýrské sítě a zpevněné plochy včetně parkoviště pro zákazníky.

„Specialitou projektu jsou budovy a objekty převážně z pohledového železobetonu, doplněném rozsáhlými skleněnými plochami. Působí to velmi svěže a moderně,“ říká o projektu v centru Vyškova Jaromír Baláž, jednatel JB Stavební ze skupiny SWIETELSKY. Její součástí je brněnská firma od května 2018.