Swietelsky AG #buildingeverbetter #buildingeverbetter
Zpět

V Milevsku začala stavba obchodního centra MY BOX

30.07.2021

Poklepem na základní kámen začala v Milevsku stavba obchodního centra MyBox. Na ploše 1,4 hektaru ho staví SWIETELSKY stavební, investory jsou  česko-nizozemská společnost Fidurock a rakouská Eyemaxx. Dokončeno bude v dubnu 2022.

„Náš koncept je založený na dlouholetých zkušenostech z obdobných realizací ve střední Evropě a od roku 2006 i v Česku. Tedy atraktivní mix obchodů v blízkosti silného potravinářského řetězce,“ říká Pavel Špringl, projektový manažer společnosti Eyemaxx. Firma se primárně soustřeďuje na města se zhruba deseti tisíci obyvateli, což je i případ Milevska.

Součástí stavby v Blanické ulici bude také okružní křižovatka, parkoviště, kompletní infrastruktura i nový přechod pro chodce směrem k sídlišti.

 „Vzhledem k náročným geologickým podmínkám a vysoké hladině spodní vody se musí po celém obvodu staveniště vybudovat drenážní systém. A protože pozemek je svažitý, v některých místech bude nutné postavit i betonové opěrné stěny,“ uvedl Pavel Rouha, ředitel závodu Pozemní stavby JIH, SWiETELSKY stavební.

Po dokončení město od investora bezúplatně převezme část vybudované infrastruktury jako kanalizaci, okružní křižovatku či osvětlení a darem získá rovněž část pozemků. „To nám umožní v budoucnu vybudovat novou komunikaci, neboť samotný městský pozemek není dostatečně široký,“ říká starosta Ivan Radosta.

Centrum MyBox poskytne pestrou nabídku obchodů potravin, elektro, domácích potřeb nebo drogistického a textilního zboží. Největším nájemcem bude řetězec Albert, který sem přesune svou stávající prodejnu. Zákazníkům pak nabídne zcela nový, moderní koncept prodejny ve stylu tržnice. Zastoupeny budou také obchody Dm drogerie, KIK, Planeo elektro, Banquet, Akvazoo a Traficon.

„V časti obchodního centra plánujeme rovněž provozovnu rychlého občerstvení,“ doplňuje Petr Vondrášek ze společnosti Lincoln Property Company, která se na přípravě a realizaci MyBox také podílí. Podle Ondřeje Křivance ze společnosti Fidurock je cílem projektu do Milevska přinést nákupní možnosti, za nimiž nyní musejí jeho obyvatelé cestovat do Písku nebo Tábora.