Swietelsky AG
  • Swie Startseite Header 3400 Auf 2240X1300 Neu Cached Rgb 30
Zpět

SWIETELSKY získal certifikát informační bezpečnosti

07.12.2022

Po několikaměsíční přípravě získala společnost SWIETELSKY stavební certifikát ISO 27001 pro řízení bezpečnosti informací. Norma určuje proces řízení rizik a zahrnuje osoby, postupy a IT systémy. Audit provedla mezinárodní společnost LRQA Limited.

 „Našim zákazníkům, partnerům a zaměstnancům tím garantujeme, že dodržujeme nejvyšší standardy informační bezpečnosti. Tedy důvěrnost, pravost a dostupnost informací. Podtrhuje to náš zodpovědný přístup k podnikání,“ říká Jiří Kozel, jednatel SWIETELSKY stavební.

Jak upozorňuje Matthias Klinski z koncernu SWIETELSKY, rozvoj digitalizace ve stavebním průmyslu a s ní rostoucí závislost na informačních technologiích zvyšuje nároky na průběžné zlepšování práce s informacemi. „Pro nás to znamená, že se musíme připravovat a včas pak reagovat na dynamicky se měnící trh,“ upozorňuje manažer.

Podle Roberta Boušky, vedoucího úseku digitalizace a kybernetické bezpečnosti firmy SWIETELSKY stavební, certifikace znamená pouze začátek a prostor pro další zlepšování. „Fungující a spolehlivé informační systémy představují nepostradatelný základ jak k dosažení obchodních cílů, tak v oblasti digitalizace společnosti a zavádění metody BIM,“ dodal.

Certifikát ISO 27001 má platnost čtyři roky, poté se musí pravidelně obnovovat.