Swietelsky AG #buildingeverbetter #buildingeverbetter
Zpět

SWIETELSKY realizuje další „zelený“ projekt

14.02.2024

Ochrana životního prostředí a téma udržitelnosti nabírá v posledních letech stále více na významu. Společnost SWIETELSKY stavební nestojí v této problematice stranou, ale aktivně se snaží kompenzovat negativní vliv na životní prostředí, spojený se stavební činností. V posledních letech proto uskutečnila již několik významných „zelených“ projektů a v současnosti pracuje na dalším. Buduje novou obalovnu v Jindřichově Hradci, která umožní zvýšení podílu druhotných surovin v obalovaných směsích a tím přispěje k přechodu na oběhové hospodářství v České republice. Dokončena bude v průběhu letošního června

Jedná se o nejmodernější verzi šaržové obalovny Unibatch 210 T2 od renomovaného výrobce, společnosti AMMANN. Tato obalovna je vyrobena z nejmodernějších komponentů a bude vybavena nejnovějším řídícím systémem, který umožní optimalizaci všech výrobních procesů pro zajištění maximální efektivity výroby – to vše při současném snížení ekologické zátěže. Plánovaný výkon obalovny je 160 t/hod. V budoucnu se zde počítá s využitím solární energie.

Projekt pořízení nových technologií na obalovnu je spolufinancován Evropskou unií.

V minulosti již společnost SWIETELSKY stavební zrealizovala dva projekty solárních elektráren na střeše budov. První solární panely byly instalovány na centrále společnosti v Českých Budějovicích, druhá solární elektrárna vznikla na střeše areálu v Ejpovicích. V současnosti probíhá instalace další FVE v areálu společnosti v jihočeském Kájově. Společnost v blízké budoucnosti počítá ještě se solárními elektrárnami v areálu U Hada u Českých Budějovic a na pobočce v Onšovicích u Pelhřimova.

Kromě toho SWIETELSKY podporuje také elektromobilitu. Do vozového parku během letošního jara přibydou první dvě plně elektrická vozidla a buduje se také potřebná infrastruktura v podobě nabíjecích stanic. Ty budou kromě firemních vozidel sloužit také vozidlům zaměstnanců a obchodních partnerů.