Swietelsky AG
Zpět

Studenti ČVUT vyrazili s firmou SWIETELSKY na online exkurze po stavbách

16.04.2021

Ojedinělou možnost vidět průběh staveb v Plzeňském Prazdroji a na dálničním obchvatu Lubence, jejichž dodavatelem je společnost SWIETELSKY stavební, měli dnes studenti Fakulty stavební ČVUT v rámci Týdne betonu.

Ten se konal od 12. do 16. dubna formou online exkurzí, prezentací a diskusí, protože epidemiologická opatření proti šíření nemoci covid-19 osobní setkávání více lidí neumožňují.

„Původně jsme chtěli vysokoškolákům ukázat betonáž přímo na stavbě bytového domu Klikovka v Praze, ale známé okolnosti to neumožnily. Proto jsme zvolili ukázky naší práce v Prazdroji, které máme velmi dobře zdokumentované na videozáznamech," řekl Martin Hašek, ředitel oblasti Plzeň Sever závodu Pozemní stavby Západ SWIETELSKY stavební.

Právě on jim byl zasvěceným průvodcem především po stavební části pro montáž 20 ležáckých tanků a 10 kvasných tanků. 

Další online exkurze zahrnovala časosběrnou betonáž nosné konstrukce mostu přes Blšanku na dálničním obchvatu Lubence. Náročné práce trvaly nepřetržitě 24 hodin a zpracovalo se při nich 1150 m3 betonu.

„Shrnuli jsme základní technické řešení mostu a obecné postupy. Jde o nahlédnutí pod pokličku, ale fyzickou návštěvu stavby to studentům nahradit nemůže," uvedl Pavel Fišar, stavbyvedoucí závodu Dopravní stavby Západ SWIETELSKY stavební.

Týden betonu na ČVUT je ojedinělým projektem i v Evropě. Budoucí stavbaře seznamuje s technologií betonáže monolitických prvků a konstrukcí. Původně se měl konat v tradiční podobě na podzim 2020, ale kvůli pandemii byl přeložen na letošní jaro a uskutečnit se musel v on-line prostoru.