Swietelsky AG #buildingeverbetter #buildingeverbetter
Zpět

Obchodní centrum MyBox je dokončeno

22.03.2022

Stavba obchodního centra MyBox v Milevsku, kterou společnost SWIETELSKY stavební začala loni v červnu na ploše 1,4 hektaru, je dokončena.

„Obchodníci nyní mají zhruba měsíc na to, aby připravili své prodejny. První zákazníky v nich přivítají v polovině dubna, kdy chceme centrum slavnostně otevřít. Stavba i její zprovoznění tedy probíhá podle dohodnutého harmonogramu," říká Ondřej Křivanec, výkonný ředitel česko-nizozemské společnosti Fidurock, která je investorem.  

Podle Pavla Rouhy, ředitele závodu Pozemní stavby Jih SWIETELSKY stavební, bylo nutné se na svažitém pozemku vyrovnat i s náročnými geologickými podmínkami, neboť část ho stojí na skále. To ovlivnilo způsob provádění inženýrských sítí a založení objektu.

„Následně byl již průběh stavby plynulý, přestože jsme se v době covidové pandemie nevyhnuli opožděným dodávkám některých materiálů i absenci nemocných pracovníků. I tak jsme ale stavbu předali v dohodnutém termínu," dodal Pavel Rouha.

Koncept obchodů MyBox je založen na atraktivním mixu obchodů potravin, elektro, domácích potřeb a drogistického či textilního zboží v blízkosti silného potravinářského řetězce Albert. Ten sem přesune svou prodejnu z jiné části města. Zastoupeny budou také obchody Dm drogerie, KIK, Planeo elektro, Banquet, Akvazoo a Traficon. K dispozici bude provozovna rychlého občerstvení.

Součástí stavby v Blanické ulici byla také okružní křižovatka, parkoviště pro 99 osobních aut, kompletní infrastruktura i přechod pro chodce směrem k sídlišti.

„Vybudování okružní křižovatky bylo spolu s novým chodníkem k obchodnímu centru z nedalekého sídliště významnou součástí projektu a podmínkou k jeho povolení," dodal Pavel Rouha.

Po dokončení město od investora bezúplatně převezme část vybudované infrastruktury jako kanalizaci, okružní křižovatku či osvětlení a darem získá rovněž část pozemků. To mu v budoucnu umožní vybudovat novou komunikaci, neboť samotný městský pozemek není dostatečně široký.