Swietelsky AG #buildingeverbetter #buildingeverbetter
Zpět

Nový areál firmy Motor Jikov Green ve výstavbě

27.05.2022

SWIETELSKY stavební staví nový areál firmy Motor Jikov Green

Přední český výrobce zahradní techniky Motor Jikov Green vybuduje nový areál pro montáž, prodej a servis v Homolích nedaleko Českých Budějovic. Společnost SWIETELSKY stavební nyní zahájila práce na téměř dvouhektarovém pozemku, kde bude zastavěno 2400 m2. Dokončení se plánuje na jaro 2023.

„Nová hala přispěje k modernizaci a zefektivnění výroby a vytvoří prostor k jejímu rozšiřování. Prodej vlastní techniky, jakou jsou zejména bubnové sekačky, představuje významnou část našeho obchodu, a nové investice si zaslouží," říká Tomáš Pelcl, provozní ředitel Motor Jikov Green.

 „Udělali jsme maximum pro to, abychom v komplikované době stavbu zvládli ke spokojenosti investora. Vedle cen je pro průběh prací klíčová i dostupnost materiálů a termíny jejich dodávek. To jsme řešili jako první hned v únoru po uzavření kontraktu," uvedl Pavel Rouha, ředitel závodu Pozemní stavby Jih, SWIETELSKY stavební.

Důležitá byla také včasná dohoda s klíčovými subdodavateli, aby si zajistili své kapacity na požadovaný termín. V předstihu se objednávaly třeba prefabrikované konstrukce a ocelové prvky, střešní trapézové plechy nebo sendvičové panely na opláštění haly.

Pro Motor Jikov Green, který činnost zahájil v roce 2012, jde o největší investici v desetileté historii. Umožní mu přestěhovat celé výrobní středisko z areálu v Kněžskodvorské ulici do moderních výrobních, skladových i kancelářských prostor. „Nové zázemí umožní lepší logistické uspořádání a chod celé firmy," dodal Tomáš Pelcl.

Vedle bubnových sekaček Motor Jikov Green vyrábí také mulčovače či vyžínače. Zároveň je výhradním tuzemským distributorem produktů japonské firmy Yamabiko a zastupuje výrobce motorů Briggs & Stratton. Spolupracuje i se značkami Fiskars, World či Agama a velkými distributorskými firmami v Evropě.