Swietelsky AG #buildingeverbetter #buildingeverbetter
Zpět

Motor Jikov Green otevře v Homolích nový areál

18.07.2023

Nový výrobní a obchodní areál na téměř dvouhektarovém pozemku se zastavěnou plochou 2400 m2 dokončila společnost Motor Jikov Green v Homolích u Českých Budějovic. Provoz v něm zahájí na přelomu července a srpna. Přední český výrobce zahradní techniky tak získal moderní zázemí pro montáž, prodej a servis. Součástí areálu jsou i skladové a kancelářské prostory.

 

„Stavělo se v místě bývalého zchátralého kravína, nový areál tak vylepšil vzhled této části obce,“ říká Pavel Rouha, ředitel závodu Pozemní stavby Jih SWIETELSKY stavební, který areál vybudovala za dvanáct měsíců.

 

 „Nová hala přispěje k modernizaci a zefektivnění výroby a vytvoří prostor k jejímu rozšiřování. Prodej vlastní techniky, zejména bubnových sekaček, představuje významnou část našeho obchodu a nové investice si zaslouží,“ říká Tomáš Pelcl, provozní ředitel Motor Jikov Green.

 

Firma založená v roce 2012 sem své aktivity stěhuje z dosavadního, už nevyhovujícího zázemí v krajském městě v Kněžskodvorské ulici. Jak se společnost vyvíjela, dosavadní historické prostory ji už v mnoha směrech omezovaly. Zjevné to bylo zejména při logistickém uspořádání výroby a nedostatečné byly i skladové prostory.

 

„Stěhování v letních měsících představuje velkou výzvu, protože nám vrcholí sezona. Přesto jsme ho nechtěli odkládat a postupný přesun zahájili již během června,“ říká Tomáš Pelcl.

 

Podle Pavla Rouhy byla pro postup stavby klíčová dostupnost materiálů, termíny jejich dodávek a včasná dohoda s klíčovými subdodavateli, aby si zajistili své kapacity na požadovaný termín.

 

„Vzhledem k nedávným zkušenostem s turbulencí cen materiálů se v předstihu objednávaly třeba prefabrikované konstrukce a ocelové prvky, střešní trapézové plechy nebo sendvičové panely na opláštění haly,“ upřesnil Pavel Rouha.

 

Pro Motor Jikov Green jde o největší investici v historii. Vedle bubnových sekaček firma vyrábí také mulčovače či vyžínače. Zároveň je výhradním tuzemským distributorem produktů japonské firmy Yamabiko a zastupuje výrobce motorů Briggs & Stratton. Spolupracuje i se značkami Fiskars, World či Agama a velkými distributorskými firmami v Evropě.