Swietelsky AG
Zpět

Bourací práce končí, aula zlínského Academia centra získává budoucí podobu

24.03.2021

Po čtvrtroce prací už získává aula Academia centra zlínské Univerzity Tomáše Bati budoucí podobu. Dokončeny jsou bourací práce a probíhají navazující stavební a technologické dodávky.

„Za částku převyšující 69,5 milionů korun bez DPH a necelý rok výstavby, budou současně zrekonstruovány všechny související provozy auly, jako je foyer, šatny a sociální zázemí objektu," uvedl Jaromír Baláž, ředitel společnosti JB Stavební ze skupiny SWIETELSKY.

Rekonstrukce čtvrt století starou aulu změní k nepoznání. Její kapacitu zvýší na více jak 400 míst a bude vybavena nejmodernější technologií. Modernizací projde také osvětlení, audiovize, akustika a interiérové zastínění, které budou odpovídat současným nárokům.

Pracuje se podle návrhu místní rodačky a mezinárodně uznávané architektky Evy Jiřičné, která pro univerzitu už v minulosti připravila několik významných realizací.

„Úspěch jejích projektů spočívá ve zcela jasné představě o výsledku, použití vybraných materiálů a v důrazu na provedení stavebních prvků. Proto jsme s realizačním týmem projektantů v neustálém kontaktu a v každodenní konfrontaci s požadavky na použité materiály a provádění i sebemenších detailů,“ vysvětluje Jaromír Baláž.

Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně patří mezi nejmladší vysoké školy v Česku. Založena byla v lednu 2001 a nyní na ní působí přes 9 tisíc studentů. Ti první ve městě ale absolvovali už před 70 lety, kdy zde vzniklo detašované pracoviště Slovenské vysoké školy technické.

Brněnská společnost JB Stavební je součástí české skupiny SWIETELSKY od jara 2018. Ve struktuře společnosti SWIETELSKY stavební tvoří závod Pozemní stavby MORAVA. Mezi její poslední realizace patří i stavba kostela blahoslavené Marie Restituty v Brně – Lesné, oceněná v soutěži Stavba roku 2020. V ní jí porota udělila Cenu mediálního partnera časopisu ASB.