Swietelsky AG
Zpět

Výstavba apartmánů v Loučné pod Klínovcem

23.11.2022

V roce 2019 jsme získali zakázku výstavby apartmánů v samotném srdci Krušných hor v Loučné pod Klínovcem. Stavbu ve spolupráci realizovaly naše závody Pozemní stavby STŘED a Pozemní stavby ZÁPAD.

 

Vzhledem ke klimatickým podmínkám se nejednalo o jednoduchý projekt. Nejprve bylo nutné odstranit pozůstatky přechozího neúspěšného stavebního záměru. Následně jsme provedli poměrně komplikované založení objektů i samotné hrubé stavby.

 

Záhy se potvrdilo, že počasí je tady v Krušných horách pro stavebníky velmi limitující. Vhodná doba pro stavební práce je s ohledem na nízké teploty možná pouze od května do listopadu, ale i s tím jsme se zdárně popasovali.

 

Zakázka obsahovala výstavbu čtyř budov řadových apartmánů a dvou třípodlažních budov. Celkem tak pod našima rukama vyrostlo čtyřicet čtyři apartmánových jednotek. Budovy mají dřevěné fasády z profilů Thermowood a plastová okna z profilů TROCAL. Interiéry jsou vzhledem k použitým materiálům řešeny poměrně velkoryse: sádrové omítky, kvalitní keramické obklady a dlažby, dřevěné trojvrstvé podlahy a v neposlední řadě vytápění včetně elektrokotlů od firmy Viessmann.

 

Projekt zahrnoval i výstavbu silnice a parkovacích ploch a související terénní úpravy.