Swietelsky AG
Zpět

V Plzni vyroste nové zázemí pro hokejovou akademii

10.04.2019

Město Plzeň vybuduje pro mladé hokejisty...

Město Plzeň vybuduje pro mladé hokejisty z plzeňské hokejové akademie ubytovnu a nové zázemí. Třípatrový objekt vznikne v místě stávající jednopatrové stavby u druhé ledové plochy zimního stadionu. Budou v něm šatny, rolbovna,  tělocvična a přilehlé zázemí, ubytovací pokoje, fitness, sklad, společenská místnost a další prostory. Zhotovitelem stavby za zhruba 55,3 milionu korun bez DPH je firma SWIETELSKY stavební s. r. o., projekt bude dokončen příští rok na podzim.

Slavnostního zahájení se dnes za vedení města účastnil první náměstek Roman Zarzycký a  radní za oblast ekonomickou , bytovou a nakládání s majetkem David Šlouf. Mezi dalšími účastníky byl starosta  Městského obvodu Plzeň 3 David Procházka nebo Martin Straka, majitel hokejového klubu HC Plzeň. Slavnostní akt proběhl symbolickým výstřelem puku na branku.

„V roce 2017 jsme podpořili vznik hokejové akademie při našem hokejovém klubu HC Plzeň 1929, jejím cílem je komplexní výchova špičkových hráčů. Díky ubytovně a dalšímu zázemí, které jim nyní vybudujeme, už nebudou muset mladí hokejisté složitě dojíždět na tréninky,“ uvedl primátor města Plzně Martin Baxa. Hokejová akademie je společným projektem města Plzně, Plzeňského kraje, hokejového klubu HC Plzeň 1929 a Českého svazu ledního hokeje.

„V regionu i v jeho metropoli jsme si v posledních letech vybudovali velmi slušnou pozici u veřejných i privátních investorů. Pro ně je samozřejmě klíčová především kvalitně zpracovaná nabídka, ale my za stejně důležité pokládáme i partnerství a vzájemný respekt,“ říká Petr Šolc, ředitel závodu Pozemní stavby ZÁPAD společnosti SWIETELSKY stavební. Ta loni v Plzeňském Prazdroji dokončila stavební část pro nové kvasné tanky a letos zahájila stavební práce pro ležácké tanky. V Dýšině nedávno zase dokončila rozsáhlou rekonstrukci průmyslového areálu firmy Schäfer-Menk.