Swietelsky AG #buildingeverbetter #buildingeverbetter
Zpět

SWIETELSKY Rail vyjel na Nové spojení v Praze. Pracuje se pouze v noci

07.05.2021

Společnost SWIETELSKY Rail CZ dnes zahájila kompletní úpravu geometrické polohy koleje a výhybek v extrémně vytíženém úseku tzv. Nového spojení v Praze. Pracuje se proto pouze při nočních výlukách, aby dopad na osobní železniční dopravu byl co nejmenší. Práce, které potrvají do 9. června, zahrnují 79 kilometrů kolejí se 117 výhybkami.  Jedná se o železniční úseky Praha hl. n., Masarykovo nádraží – Libeň, Vysočany, Holešovice a úsek trojkolejné trati Praha-Libeň - Praha-Běchovice.

Podle Lukáše Vostrého, ředitele závodu Stroje a mechanizace SWIETELSKY Rail CZ, jde organizačně i technicky o ojedinělou akci, při které budou v některých nočních směnách nasazeny současně až tři strojní linky. "Nasadíme své nejvýkonnější a zároveň nejmodernější dostupné technologie, které šetří čas i peníze. Právě to investory nejvíc zajímá," dodal.

Na kolejích budou v noci pracovat například posádky jedno, dvou a čtyř pražcových strojních výhybkových podbíječek nebo strojů na distribuci materiálu a úpravu štěrkového lože.