Swietelsky AG
Zpět

SWIETELSKY podpořil světový šampionát sportovců s Downovým syndromem

23.06.2022

Mistrovství světa pro sportovce s Downovým syndromem, které se koná od 19. do 26. června 2022 v Nymburku a v Mladé Boleslavi, podpořila rovněž společnost SWIETELSKY stavební. 

"Pomůžeme-li tím rozvoji sportu lidí s Downovým syndromem i u nás, budeme velmi rádi. V České republice je zatím málo klubů a spolků, které se věnují sportu této kategorie. Nahrazuje to hlavně obrovská snaha a podpora jejich rodičů a dobrovolníků, kteří ve volnu organizují tréninky či turnaje pro takto postižené dětské i dospělé sportovce na národní i mezinárodní úrovni. V mnoha případech o sportovních možnostech rodiče, školy či kluby vůbec nevědí. Přitom sport může být součástí života každého z nás. Dělá nás spokojenějšími," říká Richard Franc, ředitel oblasti Praha, odštěpného závodu Dopravní stavby Střed společnosti SWIETELSKY stavební.

Sportovci ze čtrnácti zemí a čtyř kontinentů soutěží o medaile v atletice a stolním tenisu. Medaile jim předali například legendární oštěpař Jan Železný nebo reprezentantka Nikola Ogrodníková.

Pořadatelem mistrovství je Český svaz mentálně postižených sportovců (ČSMPS) na základě pověření uděleného SUDS (Sports Union for Athletes with Down Syndrome) – mezinárodní federací pro sportovce s Downovým syndromem.