Swietelsky AG
Zpět

Spolupráce se Střední školou Vimperk

18.02.2019

Opomíjený a pomalu zapomenutý obor Strojník silničních strojů má stále budoucnost...

Střední škola a Základní škola Vimperk, Nerudova vyučuje obor Strojník silničních strojů jako jediná v Jihočeském kraji. „Díky aktivní spolupráci se společností Swietelsky stavební nabízíme žákům jedinečnou možnost získat znalosti v oboru, který je v současné době velmi žádaný nejen při budování dopravní infrastruktury, ale také ve stavebnictví, kde citelně chybí řidiči stavební techniky“, uvedl ředitel školy Petr Žuravský.

Českobudějovická společnost Swietelsky stavební škole například poskytuje strojní vybavení určené k demontáži. Na něm se žáci oboru učí postupy jak ho správně servisovat či opravit v případě náhlé poruchy. Vyřazené stroje tak slouží jako výborná didaktická pomůcka, díky níž učni poznávají funkce jednotlivých dílů a částí.

 „Silniční stavitelství je obor s velkou perspektivou, v němž nacházejí životní uplatnění i zruční strojníci a řidiči speciálních strojů. Samozřejmě chceme, aby pracovali i v našich týmech a podpora školy je jedním z prvních kroků,“ vysvětluje František Fryš, jednatel Swietelsky stavební. Ta se školou spolupráci zahájila už před několika lety a organizovala i odborné praxe žáků ve svých dílnách - opravnách stavebních strojů v Jindřichově Hradci. „Aktuálně připravujeme skupinové exkurze pro učně, aby v našich zařízeních poznali zimní údržbu techniky a strojního vybavení,“ dodává František Fryš.