Swietelsky AG
Zpět

Společnost ECOM otevřela nové sídlo v Chrášťanech

03.10.2019

Nové firemní centrum i s konstrukčním...

Nové firemní centrum i s konstrukčním a výrobním zázemím otevřela dnes v Chrášťanech na Praze - západ společnost ECOM, světově známý dodavatel zařízení pro kapalinovou chromatografii. Na ploše 1160 metrů čtverečných vznikl dvoupodlažní objekt uzavřený přírodní, zelenou střechou. Jeho součástí je i parkoviště pro zaměstnance a příjezd pro zásobování. Generálním dodavatelem byla společnost Swietelsky stavební.

„ECOM patří mezi firmy, které soustavnými inovacemi přispívají k růstu konkurenční schopnosti českého průmyslu. Logicky proto zvolila urbanisticky a provozně funkční řešení nového objektu, podporující efektivní výrobní proces,“ říká Miroslav Moj, ředitel oblasti pozemních staveb ZÁPAD, SWIETELSKY stavební.

Podle Jaroslava Formánka, jednatele ECOM, je cílem společnosti udržet získaný podíl na světovém trhu a dál ho zvyšovat. Proto také investovala do stavby nového výrobního, vývojového a obchodního zázemí. To umožní dále zlepšovat kvalitu a účinnost všech procesů.

Firma vyrábí přístroje, které se používají po celém světě k chemickým analýzám v řadě oborů jako je zdravotnictví, potravinářství, chemický průmysl nebo při vývoji a výrobě farmak. Všechny činnosti, od vývoje po finální testování si zajišťuje sama.