Swietelsky AG
Zpět

Slavnostní otevření lávky přes kolejiště v Chebu

06.10.2023

Od minulého týdne se město Cheb může pyšnit druhou nejdelší lávkou pro pěší v České republice, kterou jsme My Swieteláci právě dostavěli. Za vysoké účasti široké veřejnosti proběhlo ve středu 27. září slavnostní otevření visuté lávky přes kolejiště chebského nádraží. Překonává rekordních 43 kolejí!

 

Lávka spojuje centrum města s jeho periferiemi Maškov a Švédský vrch a zkracuje tak obyvatelům cestu z původních 2 km na pouhých 400 m. Vede ve výšce 10 m, široká je 3 m a nejdelší pole mezi opěrnými sloupy má délku 40 m. Z části je zavěšená na lanech.

 

Výstavba lávky, která je složena ze 14 segmentů, byla velmi specifická a zahrnovala unikátní technologie, které u nás nemají obdoby. Celkem 13 segmentů se montovalo přímo na Švédském vrchu a následně se vysouvalo do Riegrovy ulice. Výstavba jednoho segmentu včetně vyskládání bednění, vyvázání výztuže, uložení betonu, výsunu a předepnutí trvala zhruba měsíc. Výsun z důvodu omezených možností výluk probíhal vždy v noci ze soboty na neděli. Poslední 14. segment se vybudoval již na místě. Po jeho vybetonování se celá výrobna na Švédském vrchu odstranila.

 

Stavbu tak náročného projektu skvěle zvládli naši kolegové ze SWIETELSKY Rail CZ.