Swietelsky AG
Zpět

Rozsáhlá oprava vnitrobloku má za sebou první etapu

18.10.2019

Projekt zachoval původní urbanistické a dopravní řešení.

Rozsáhlý vnitroblok mezi ulicemi Kounicova, Tábor a Pod Kaštany v brněnské městské části Žabovřesky má za sebou úvodní etapu rekonstrukce, kterou nyní dokončila naše oblast Brno, Swietelsky stavební. Ta na ní pracovala od května. Navazující druhá etapa pak skončí spolu s celou stavbou v polovině roku 2020. 

Plocha vnitrobloku, mající 25 tisíc metrů čtverečných, projde kompletní obnovou. Nové bude odvodnění, přeložky nízkého napětí, komunikace, chodníky, schodiště i parkoviště, kde přibude 50 míst. Nové bude i veřejné osvětlení, sadové úpravy a odpočinkové zóny, včetně hřiště, laviček a herních prvků.

„Investorovi i nám se vyplatila pečlivá příprava, protože obyvatelům vnitrobloku jsme poměrně významně zasáhli do života. I proto se postupovalo po ucelených částech, aby ty další zůstaly v provozu. Věci určitě prospěly i diskuse s občany, organizované samosprávou,“ říká Vlastimil Štěpanovský, stavbyvedoucí oblasti Brno, Swietelsky stavební. O to složitější pak byla doprava stavebního materiálů do vnitrobloku nebo zajištění bezpečnosti stavby a okolí pro veřejnost.

Projekt zachoval původní urbanistické a dopravní řešení vnitrobloku, ale zásadně změnil jeho podobu. Zanedbaný prostor doslova omládl a nabídne mnohem lepší zázemí. Navíc vybudováním regulovaného parkování dojde k ochraně zeleně, sníží se prašnost a hlučnost. Nová dešťová kanalizace, která nahradila nefunkční a poškozené odvodnění zase zlepší odtokové poměry.