Swietelsky AG
Zpět

Revitalizace rybníka Stráž v Pelhřimově

21.07.2023

Po osmi měsících máme my Swieteláci hotovou revitalizaci rybníka Stráž v Pelhřimově. V červenci naši kolegové z oblasti Vysočina závodu Dopravní stavby VÝCHOD ve spolupráci se závodem MOSTY dokončili obnovu oblíbeného odpočinkového místa na okraji městské zástavby.

 

Slavnostního předání a otevření stavby se zúčastnili zástupci obce i Kraje Vysočina a spousta místních obyvatel. Ve spolupráci s městem a Domovem dětí a mládeže jsme pro všechny připravili společné opékání buřtů a ti nejmenší návštěvníci si mohli užít skákací hrad a vyzkoušet pétanque za účasti zkušeného trenéra, který dětem vše ochotně vysvětlil. Děkujeme za velkou účast a krásný den plný vašich úsměvů!

 

Revitalizace oblasti spočívala ve vybudování stezky pro cyklisty a in-line bruslaře s asfaltovým povrchem o celkové délce 1300 metrů včetně 120metrové stezky na železobetonových prefabrikátech v místě hráze, kotvených na mikropilotech. Součástí bylo také veřejné osvětlení. Dále jsme postavili povalový chodník z modřínového dřeva o délce 257 metrů a molo pro loďky i plavce.