Swietelsky AG
Zpět

Rekonstrukce historické budovy v Praze na Žižkově

22.02.2023

Rekonstruovat budovy v historické části Prahy vyžaduje um, dobrou přípravu, vynikající organizaci práce a především trpělivost. To vše mohou prokázat kolegové ze závodu Pozemní stavby PRAHA, kteří nedávno dokončili další rekonstrukci bytového domu, tentokrát v ulici Seifertova na Žižkově.

 

Dům stojí v Pražské památkové rezervaci na exponovaném místě s minimální plochou pro zařízení staveniště, vylučující použití věžového jeřábu. Prošel kompletní přestavbou „od sklepa po půdu“ a následně byl doplněn nástavbou. Po celou dobu výstavby v objektu navíc nesměl být přerušen provoz nájemce, což organizaci výstavby ztěžovalo ještě více.

 

Komplikované byly také přesuny stavebního materiálu, zejména při budování nosných konstrukcí nástavby a nové střechy, nebo nemožnost využít stálý zábor plochy na skladování materiálu. „Místní část Prahy nám umožnila pouze dočasné zábory pro mobilní jeřáb nebo betonovou pumpu. Loni v květnu a červnu nebyly dočasné zábory povoleny dokonce vůbec, protože se v sousedství opravovala tramvajová trať,“ vysvětluje Ondřej Krejčí, ředitel závodu Pozemní stavby PRAHA.

 

My Swieteláci se ale zvládneme vypořádat s každou komplikací, a tak byla rekonstrukce dokončena velmi zdařile a ve stanoveném termínu. Nebylo by to ale možné bez výborného vedení stavby naším kolegou Michaelem Jarochem a enormního nasazení jeho týmu.