Swietelsky AG #buildingeverbetter #buildingeverbetter
Zpět

Podnikatelský inkubátor Kanov

09.02.2021

Podnikatelský inkubátor Kanov společnosti EHC Czech se po Karlových Varech a Ostrově ještě letos rozšíří do Chebu, kde postavíme čtyřpodlažní budovu s užitnou plochou přes 2000 m² a parkovištěm. V ní najdou zázemí začínající podnikatelé, splňující kritéria start-up programu. 

„Na realizaci objektu, který vyroste na ploše současného parkoviště, vymezené ulicemi Evropská, Pivovarská a Svatopluka Čecha, máme podle smlouvy 335 dnů. Už v lednu 2022 by zde tedy mohl začít provoz," uvedl Jan Kutač, ředitel naší oblasti Sokolov ze závodu Pozemní stavby ZÁPAD, SWIETELSKY stavební. Ta pro stejného investora předloni dokončila i ostrovskou pobočku.

 „Otevření chebské pobočky bude představovat další etapu naší snahy vytvářet podmínky pro rozjezd start-up firem a posilovat inovační aktivity v celém regionu," uvedl Petr Haak, jednatel společnosti EHC Czech.

Její projekt zaměřený na vybudování infrastruktury pro podporu inovativního podnikání je v Karlovarském kraji největší. Ve třech městech zahrnuje dvě administrativní budovy a čtyři provozní haly. Po jeho dokončení bude k dispozici přes 15 tisíc m² a Podnikatelský inkubátor Kanov bude službami pokrývat celý kraj. Tím by se měla podpořit i spolupráce soukromého sektoru s vědci a výzkumníky.

Podnikatelský inkubátor Kanov byl v Karlových Varech otevřen v lednu 2015. Dnes zahrnuje už tři poloprovozní haly o ploše 9500 m², kanceláře a administrativní budovu. V ní zájemci o start-up program najdou vybavená pracoviště se všemi službami, včetně poradenství. V létě 2019 pak byla otevřena pobočka v Ostrově s poloprovozní halou o ploše přes 3000 m² pro výrobu a skladování. Nyní tedy projekt vstupuje i do Chebu.