Swietelsky AG #buildingeverbetter #buildingeverbetter
Zpět

Obnovení provozu na zmodernizované železniční trati Brno–Blansko

10.12.2022

Za účasti vládních představitelů a široké veřejnosti se v sobotu 10. prosince slavnostně obnovil provoz na železniční trati Brno–Blansko, na jejíž rekonstrukci se podíleli také kolegové ze SWIETELSKY Rail CZ.

Modernizace úseku Brno–Blansko na 1. železničním koridoru byla rozdělena celkem do tří úseků, provoz vlaků byl zcela zastaven po celou dobu provádění prací, tedy zhruba jeden rok. Během této doby se podařilo zmodernizovat 20 km trati, 3 zastávky, mosty a železniční stanici Adamov, díky čemuž se může zvýšit rychlost vlaků o 5–10 km/hod.

Rekonstrukci železniční stanice Adamov prováděl tým SWIETELSKY Rail CZ. Tato rekonstrukce obnášela výstavbu dvou nových ostrovních nástupišť, které jsou přístupné z nové lávky vedoucí přes celé kolejiště a díky výtahům plně bezbariérové. Lávka zároveň zajišťuje propojení na druhou stranu kolejiště. Rekonstrukcí prošly také koleje ve stanici a odbavovací prostor pro cestující. Nově se vybudovaly opěrné a protihlukové zdi a v příštím roce postavíme ještě parkoviště s kapacitou 30 míst.

Zakázka bude kompletně hotová v polovině roku 2023.