Swietelsky AG #buildingeverbetter #buildingeverbetter
Zpět

Nový areál firmy Motor Jikov Green

27.05.2022

Kolegové ze závodu Pozemní stavby JIH, SWIETELSKY stavební zahájili v Homolích stavební práce pro předního českého výrobce zahradní techniky Motor Jikov Green.  Na téměř dvouhektarovém pozemku, kde bude zastavěno 2400 m2, vyroste nový areál pro montáž, prodej a servis. Dokončení se plánuje na jaro 2023. 

„Nová hala přispěje k modernizaci a zefektivnění výroby a vytvoří prostor k jejímu rozšiřování. Prodej vlastní techniky, jakou jsou zejména bubnové sekačky, představuje významnou část našeho obchodu, a nové investice si zaslouží," říká Tomáš Pelcl, provozní ředitel Motor Jikov Green.

 „Udělali jsme maximum pro to, abychom v komplikované době stavbu zvládli ke spokojenosti investora. Vedle cen je pro průběh prací klíčová i dostupnost materiálů a termíny jejich dodávek. To jsme řešili jako první hned v únoru po uzavření kontraktu,“ uvedl Pavel Rouha, ředitel závodu Pozemní stavby Jih, SWIETELSKY stavební.

Důležitá byla také včasná dohoda s klíčovými subdodavateli, aby si zajistili své kapacity na požadovaný termín. V předstihu se objednávaly třeba prefabrikované konstrukce a ocelové prvky, střešní trapézové plechy nebo sendvičové panely na opláštění haly.