Swietelsky AG #buildingeverbetter #buildingeverbetter
Zpět

Na nádraží ve Vršovicích se do provozu uvádějí nové koleje

26.11.2019

Za dva týdny i čtvrté nástupiště...

Železniční stanice v Praze - Vršovicích bude mít od středy, kdy na nich začne zkušební provoz, k dispozici přes šest kilometrů kolejí číslo 9 až 17 s celkem 27 výhybkami. To umožní plynulejší průjezd vlakových souprav na Hlavní nádraží. „Koleje jsou svařené, tím se zvýší komfort cestujících a sníží celkový hluk z provozu,“ říká Róbert Doboš, specialista společnosti Swietelsky Rail CZ, která nádraží rekonstruuje v rámci rozsáhlé optimalizace metropolitní tratě ze stanice Hostivař na Hlavní nádraží.

Ve čtvrtek 12. prosince se v souvislosti s novým grafikonem do provozu uvede zcela nové čtvrté, ostrovní nástupiště, dlouhé 220 metrů, z nichž je 118 metrů zastřešeno. Vede k němu podchod se schodištěm a bezbariérovou rampou. Na nástupišti a v podchodu je položena velkoformátová žulová dlažba. Současně se zprovozněním nástupiště dojde k napojení kolejiště a výhybek v depu kolejových vozidel a krčské trati do staničních kolejí.

Swietelsky Rail CZ tím na vršovickém nádraží ukončí hlavní stavební práce v letošním roce. Po technologické přestávce se naplno rozběhnou opět v březnu 2020.

„Dané milníky prací se nám díky pravidelným poradám a dobré spolupráci dodavatelů daří plnit. To je základ pro uvedení stavebních objektů a provozních souborů do zkušebního provozu v určených termínech,“ říká Daniel Valla, projektový manažer a zástupce ředitele stavby za Swietelsky Rail CZ. Ta na projektu pracuje spolu s Metrostavem a SMP CZ. Ve sdružení má 40ti procentní podíl a zajišťuje hlavně práce na železničním spodku a svršku.

Několika miliardová stavba už má za sebou více než třetinu objemu prací.