Swietelsky AG #buildingeverbetter #buildingeverbetter
Zpět

Multifunkční hřiště v Opavě

15.11.2022

V listopadu jsme v Opavě dětem předali zbrusu nové multifunkční hřiště u Základní školy Šrámkova, na kterém mohou naplno rozvinout svůj sportovní talent.

Původní hřiště bylo před půl rokem kvůli nevyhovujícímu stavu uzavřeno. Naši kolegové ze závodu Sportovní stavby jsme ho pak během pěti měsíců změnili k nepoznání – připomíná ho už jen 200metrový atletický ovál.

Hřiště je nově rozděleno na několik sektorů pro různé sportovní aktivity. Sportovci tak mohou využít hřiště s umělým travním kobercem, víceúčelové hřiště, workoutový sektor nebo mohou poměřit své síly při street basketbalu či některých atletických disciplínách. Díky tomu může na hřišti probíhat výuka několika tříd najednou.

Aby hřiště sloužilo co nejlépe, jsou na jednotlivých sektorech položeny rozdílné povrchy. Pro sportovní povrchy jsme použili pružnou podložku PORPLASTIC ET. Na běžecký ovál jsme speciálním finišerem s vyhřívanou lištou položili sportovní povrch PORPLASTIC SB, který se dvakrát opatřil barveným nástřikem a následně nalajnoval. Na ostatní plochy jsme finišerem položili polyuretanový povrch PORPLASTIC EP z probarveného EPDM granulátu s polyuretanovým pojivem.

Nové hřiště se sice nachází u Základní školy Šrámkova, ale sloužit bude také pro Základní školu Vrchní a nedalekou mateřskou školu. Stejně tak si na své přijde i veřejnost, pro kterou bude od jara do podzimu hřiště otevřeno v odpoledních hodinách.