Swietelsky AG
Zpět

Mrazírenské haly v Úžicích

01.08.2019

Skladovací mrazírenské kapacity českobudějovické společnosti Eurofrost...

Skladovací mrazírenské kapacity českobudějovické společnosti Eurofrost se rozšířily o dalších 4500 metrů čtverečních v nové mrazírně, kterou firma postavila v Úžicích na severním okraji Prahy.

„Součástí investice za 250 milionů korun jsou mrazírenské haly ve tvaru písmene L propojené s manipulačním prostorem s nakládacími rampami. Součástí objektu je i strojovna technologie a třípodlažní administrativní objekt,“ říká Pavel Rouha, šéf závodu Pozemních staveb JIH společnosti SWIETELSKY stavební. Ta na zakázce pracovala od loňského září do letošního července.

Nové zázemí je určeno pro skladování mražených potravin, zejména pak zeleniny, ovoce, pečiva, masa i polotovarů. Provoz bude natolik automatizovaný, že přímo v mrazu nikdo ze zaměstnanců celý den trávit nebude. O to kvalifikovanější však tito lidé budou muset být, neboť budou pracovat se špičkovými technologiemi.

„Potravinářský trh roste a dlouhodobě registrujeme zájem o naše služby. Zvláště zmražené pečivo k dopečení v posledních letech hýbe mrazírenským trhem. Ale jedná se i o zmrzliny či suroviny pro další zpracování ve výrobě. Investice do nových kapacit dává význam i kvůli uzavírání zastaralých mrazíren v okolí.“ vysvětluje Tomáš Urban, výkonný ředitel společnosti Eurofrost.

Eurofrost působí na trhu už od roku 2002 a provozuje dva sklady. Mrazírna v Českých Budějovicích má kapacitu 2000 paletových míst. V Úžicích lze nyní nově uskladnit až 23 000 palet mraženého a 2000 palet chlazeného zboží. Eurofrost se tak stává druhým největším poskytovatelem skladových služeb pro mražené potraviny v České republice.