Swietelsky AG
Zpět

Motoristé vyjeli na nové úseky D6 u Řevničova

30.11.2020

Společnost SWIETELSKY stavební dokončila své práce na dálničním úseku D6 Řevničov, obchvat, kde pracovala ve sdružení.

Ode dneška je tato významná dopravní stavba, spojující Prahu s Karlovými Vary, delší o 9,8 kilometrů. A to díky dvěma novým úsekům mezi Novým Strašecím a Řevničovem (5,6 km) a obchvatu Řevničova (4,2 km). Ve výstavbě je ještě poslední úsek z tohoto souboru staveb, obchvat Lubence (4,8 km), který bude dokončen do léta 2021.

Na akci se ze společnosti SWIETELSKY stavební podílely závod Dopravní stavby STŘED, závod MOSTY a závod SPECIÁLNÍ STAVBY. Ty na hlavní trase dálnice a komunikacích I. třídy vybudovaly například 8 kilometrů oplocení, přeložku silnice I/6 v obci Krušovice, novou silnici I/16 Řevničov – Slaný (1,5 km včetně mostu) a napojily hlavní trasu dálnice na komunikaci I/6 v kilometru 41,750. Mezi další objekty patřila také protihluková zeď (1,2 km) nebo SOS systém. Ten je tvořen mimo jiné kabelovým vedením, hláskami, meteostanicí, kamerami či automatickým sčítač dopravy.

Společnost SWIETELSKY stavební se ještě podílí na stavbě a dokončování více než čtyřkilometrového dálničního obchvatu Lubence.