Swietelsky AG
Zpět

Fotovoltaika na českobudějovické centrále společnosti

08.02.2023

Společnost SWIETELSKY stavební v souladu se svým konceptem udržitelného rozvoje začala v polovině prosince roku 2022 využívat energii ze slunce. Na střechu své centrály na českobudějovické Pražské třídě umístila fotovoltaickou elektrárnu o výkonu 15,2 kWp, kterou tvoří 40 solárních panelů s 9 kusy bateriových boxů. Společnost tak předpokládá, že na tomto objektu pokryje z obnovitelných zdrojů minimálně 10 % spotřeby energie.

Na pořízení elektrárny bude využita dotace od Ministerstva průmyslu a obchodu čerpaná z programu Přechod na čistší zdroje energie, který je součástí Národního plánu obnovy. Ten využívá finančních prostředků EU z tzv. Nástroje pro oživení a odolnost, který je největším nástrojem z unijního plánu obnovy Next Generation EU.

Společnost SWIETELSKY stavební nyní připravuje výstavbu dalších dvou solárních zdrojů. V Ejpovicích na střeše administrativní budovy SWIETELSKY se plánuje elektrárna o výkonu přibližně 20 kWp a v areálu obalovny Kájov na zastřešení skládek kameniva a na střeše provozní budovy se počítá s elektrárnou o celkovém výkonu až 130 kWp. Na oba projekty se v současné době zpracovává dokumentace pro stavební řízení.