Swietelsky AG
Zpět

Dostavba lávky pro pěší a cyklisty přes nádraží v Chebu

17.02.2023

Dostavba lávky pro pěší a cyklisty přes železniční koridor v Chebu je v plném proudu!

 

Největší investiční akci Chebu za poslední roky zkomplikovala insolvence původního zhotovitele, který stavbu opustil v srpnu minulého roku. Už dva měsíce poté ale na dostavbě lávky začali pracovat kolegové ze SWIETELSKY Rail, kteří se museli na stavbě rychle přizpůsobit, zajistit dodavatele a navázat na termíny výluk.

 

Lávka zajistí propojení centra města s jeho periferiemi Maškov a Švédský vrch. Od září, kdy bude otevřena, zkrátí obyvatelům trasu do centra města ze současných 2 km na 300 m.

 

Stavba lávky, která je složena ze 14 segmentů, je velmi specifická a zahrnuje unikátní technologie. Celkem 13 segmentů se montovalo přímo na Švédském vrchu a následně se vysouvalo do Riegrovy ulice. Výstavba jednoho segmentu včetně vyskládání bednění, vyvázání výztuže, uložení betonu, výsunu a předepnutí trvala zhruba měsíc. Výsun z důvodu omezených možností výluk probíhal vždy v noci ze soboty na neděli.

 

Výsun posledního segmentu č. 13 proběhl začátkem února. Poslední 14. segment se vybuduje již na místě. Po jeho vybetonování se celá výrobna na Švédském vrchu odstraní.