Swietelsky AG #buildingeverbetter #buildingeverbetter
Zpět

Cyklisté a chodci už z Potštátu do Boškova nemusí po silnici

09.08.2021

Cyklisté a chodci už z Potštátu do Boškova nemusí po silnici. Jejich bezpečnost chrání nová stezka.

Město Potštát s jeho místní části Boškov spojuje nová stezka pro chodce a cyklisty. Měří 1744 metrů a tvoří ji dva úseky 1156 a 588 metrů, vedoucí podél frekventované silnice II/441. Za 15,7 milionů Kč ji vybudovala společnost SWIETELSKY stavební.

„Chtěli jsme především chodcům a cyklistům zajistit bezpečnost, protože jinak, než po silnici se nemohli z jednoho místa do druhého dostat. Důsledkem, co pamatuji, byly i dvě smrtelné nehody. Nová stezka vše vyřešila," říká René Passinger, starosta Potštátu.

Prvních zhruba 900 metrů stezky vede po jedné a zbytek po druhé straně komunikace. To už ale polní cestou podél hráze vodní nádrže Harta až ke křižovatce u odkaliště, a zpět k silnici. Na kraji obce pak dva metry široká stezka z asfaltového betonu končí. Přes zamýšlený přechod se má napojit na protější chodník, jehož rekonstrukci radnice připravuje.

„Součástí stezky je také 182 metrů dlouhá palisáda v zářezu příkrého svahu. A také propustky s kamennou dlažbou, navazující na příkopy," dodal Mojmír Pěkný, stavbyvedoucí závodu Dopravní stavby MORAVA, oblast Olomouc, SWIETELSKY stavební.