Swietelsky AG #buildingeverbetter #buildingeverbetter
Zpět

Automatizovaný sklad Plzeňského Prazdroje

27.01.2023

V lednu otevřel Prazdroj nový, plně automatizovaný sklad. Generálním dodavatelem stavby byl náš závod Pozemní stavby ZÁPAD SWIETELSKY stavební.

 

Vlastní sklad je samostatný, 30 metrů vysoký objekt tvořený ocelovou konstrukcí z ocelových tenkostěnných profilů. Nosná ocelová konstrukce regálů je současně nosnou konstrukcí objektu. Díky specifické technologii skladování, sestávající z regálů obsluhovaných systémem automatizovaných jeřábových zakladačů a dopravníků pro transport palet, byl kladen velký důraz na kvalitu provedení stavby. Dalším požadavkem této technologie je i vysoká stabilita a minimální deformace základové konstrukce za provozu.

 

S ohledem na tyto podmínky byla pro založení skladu zvolena masivní monolitická železobetonová deska podepřená sítí velkoprofilových železobetonových pilot v kombinaci s provedením sanace pláně pod deskou.

 

Stavěli jsme ve složitých geologických podmínkách v prostoru vzniklém demolicí starších výrobních objektů, přesto jsme se s tím dokázali vypořádat, stejně jako s řadou velmi specifických požadavků na kvalitu a vybavení stavby z pohledu technologie. Realizací tohoto projektu jsme navázali na dlouholetou úspěšnou spolupráci s Plzeňským Prazdrojem,“ říká Petr Šolc, ředitel závodu Pozemní stavby ZÁPAD.

 

Nový, kompletně automatizovaný sklad zrychlí procesy, pomůže našim lidem s náročnou prací a navíc díky použitým technologiím sníží naši celkovou uhlíkovou stopu,“ říká Dragos Constantinescu, generální ředitel Plzeňského Prazdroje.

 

Nový sklad zvýšil kapacitu expedice zboží o 50 %. „Díky tomu je nyní možné vyskladnit až 290 palet za hodinu, což odpovídá naložení téměř 9 kamionů. Jsme tak schopní odbavit větší množství závozů a tím rychleji zásobovat naše zákazníky,“ říká František Holý, manažer skladů Plzeňského Prazdroje.

 

Na místě starého skladu v areálu pivovaru vznikne nová stáčecí linka na vratné skleněné lahve.