Swietelsky AG
Zpět

Aula zlínského Academia získává budoucí podobu

24.03.2021

Po čtvrtroce prací už získává aula Academia centra zlínské Univerzity Tomáše Bati budoucí podobu. Dokončeny jsou bourací práce a probíhají navazující stavební a technologické dodávky.

„Za částku převyšující 69,5 milionů korun bez DPH a necelý rok výstavby, budou současně zrekonstruovány všechny související provozy auly, jako je foyer, šatny a sociální zázemí objektu," uvádí Jaromír Baláž, ředitel společnosti JB Stavební ze skupiny SWIETELSKY.

Rekonstrukce čtvrt století starou aulu změní k nepoznání. Její kapacitu zvýší na více jak 400 míst a bude vybavena nejmodernější technologií. Modernizací projde také osvětlení, audiovize, akustika a interiérové zastínění, které budou odpovídat současným nárokům.

Pracuje se podle návrhu místní rodačky a mezinárodně uznávané architektky Evy Jiřičné, která pro univerzitu už v minulosti připravila několik významných realizací.

„Úspěch jejích projektů spočívá ve zcela jasné představě o výsledku, použití vybraných materiálů a v důrazu na provedení stavebních prvků. Proto jsme s realizačním týmem projektantů v neustálém kontaktu a v každodenní konfrontaci s požadavky na použité materiály a provádění i sebemenších detailů," vysvětluje Jaromír Baláž.

Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně patří mezi nejmladší vysoké školy v Česku. Založena byla v lednu 2001 a nyní na ní působí přes 9 tisíc studentů. Ti první ve městě ale absolvovali už před 70 lety, kdy zde vzniklo detašované pracoviště Slovenské vysoké školy technické.