Swietelsky AG
Zpět

Rozšíření výrobního areálu v brněnských Chrlicích

08.11.2023

V brněnském průmyslovém areálu v Chrlicích jsme My Swieteláci dokončili rozšíření výrobního areálu společnosti Plasmametal. Během uplynulých měsíců jsme zde vybudovali výrobní halu komunikačně propojenou s provozním objektem. 

 

Výrobní hala je koncipována jako částečně dvoupodlažní objekt o půdorysném rozměru 40,5 x 25,7 m s mírnou sedlovou střechou. Střecha je z vnějšího pohledu kryta atikou ve výšce 9,8 m. Na střeše je střešní světlík s horní hranou v úrovni 11,5 m. Jedná se o železobetonový skelet opláštěný sendvičovým PIR panelem. Vnitřní prostor haly je rozdělen na dvě části, s patrovou skladovací vestavbou. Prostor výrobní haly je obsluhván mostovým jeřábem. V přízemí výrobní haly je umístěna výroba, v patře skladovací prostory.

 

Provozní objekt je dvoupodlažní objekt o půdorysném rozměru 8,4 x 26 m s plochou střechou, která je z vnějšího pohledu kryta atikou ve výšce 8,8 m. Jedná se železobetonový skelet opláštěný sendvičovým PIR panelem. Od výrobní haly je provozní objekt oddělen zděnou stěnou, prostory v objektu jsou děleny zdivem nebo montovanými SDK příčkami. V přízemí provozního objektu se nachází administrativní prostory, hygienické zázemí pro výrobu a laboratoř, v patře jsou pak skladovací prostory a další hygienické zázemí výroby. 

 

K původním 8 parkovacím místům přibylo díky nové zpevněné ploše dalších 13 míst pro osobní automobily.  

 

Stavbu zrealizoval náš závod Pozemní stavby JIH.